FAQ

Co je cílem hackathonu?

Cílem bude vývoj a úprava nástrojů a scriptů, které mají konkrétním městům a obcím pomoct s přípravou dat na jejich otevření a publikaci, případně s využíváním otevřených technologií obecně. Přijďte nám s tím pomoct!

Koho hledáme?

Vývojáře a vývojářky, kteří chtějí ukázat své schopnosti, vyvinout nové nástroje, či upravit ty stávající a pomoct městům a obcím s otevíráním dat.

Datové analytiky a analytičky, kteří dokáží najít nové pohledy na data, najít chyby v jejich organizaci a přemýšlet o jejich skladování a otevírání.

Grafiky a grafičky, kteří mají zájem vy/přetvořit nástroje a dát jim user-friendly kabát anebo vizualizovat data, tak, aby byly pro uživatele zajímavé.

Všechny, kteří chtějí páchat dobro, vnést nový pohled na řešení problémů s otevíráním dat, otestovat svoje nápady a přispět k zlepšení života v městech a obcích i díky otevřeným datům.

Musím se hlásit v týmu?

Vůbec ne. Na začátku hackathonu budete mít šanci se přihlásit ke konkrétnímu problému k řešení, odprezentovat svůj nápad všem účastníkům a vyzvat ostatní aby se k vám přidali, nebo se přidat k týmu, který Vás zaujme. Tým by měl mít 2 - 5 členů s různými dovednostmi.

S jakými technologiemi se bude pracovat?

To, jaké nástroje si k hackování vyberete, bude jen na vás. Partner hackathonu, společnost Ataccama, přispěje svou troškou do mlýna a účastníkům dá k dispozici jeden ze svých datových nástrojů - Data Profiler s názvem Ataccama ONE.

Co se s mým výstupem po hackathonu stane?

Cokoliv budete chtít. Jedinou podmínkou účasti je zveřejnit svoji práci jako open-source. To ovšem nebrání komerčnímu využití řešení z Vaší strany. V případě, že na dalším rozvoji svého díla nebudete po akci chtít pokračovat, budeme rádi, když jej dáte k dispozici, aby na něm mohli zájemci dále pracovat.

Mám si něco přinést sebou?

Přineste si prosím své vlastní zařízení (notebooky a spol.). My zabezpečíme připojení a občerstvení po celou dobu vašeho hackování. V případě, že plánujete v Ataccamě přespat, doporučujeme si přinést spacák a karimatku.